گک ترامپچی GA3S – TRUMPCHI

 

خودروسازی گوانگژو از سال 1955 میلادی فعالیت خود را آغاز نموده و از سال 2005، در قالب یک هولدینگ به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

محصولات تولیدی این کمپانی در رده‌های مختلفی از جمله اتوبوس، سواری، و خودروهای تجاری به تولید می‌رسند و علاوه بر آن، این شرکت در قالب قراردادهای جوینت ونچری که با خودروسازان ژاپنی منعقد نموده، اقدام به تولید و عرضه محصولات این شرکت‌ها به بازار چین می‌کند.

خرید تکنولوژی را می‌توان بهترین استراتژی چینی‌ها برای خودروساز شدن دانست که هنوز هم با جدیت توسط شرکت‌های چینی فعال در حوزه‌های مختلف، پیگیری می‌شود.

اما برند ترامپچی به رده سواری از بین محصولات گک تعلق دارد و به همراه نمونه شاسی‌بلند GS5 تنها مدل‌های این شرکت هستند که به ایران راه یافته‌اند.

این خودرو نخستین‌بار در جریان نمایشگاه خودرو شانگهای در سال 2013 به نمایش در آمد.

از نظر ظاهری چگونه خودرویی است؟

با وجود آن که گک ترامپچی GA3S یک سدان کوچک و جمع‌و‌جور است، طراحی پرجزئیاتی دارد و به هیچ عنوان نمی‌توان ظاهر خارجی آن را ساده توصیف کرد. در نمای جلو شاهد استفاده از ظاهری خشن و جسور هستیم که به هیچ عنوان یک سدان اقتصادی و بی آزار را تداعی نخواهد کرد.

نمای پشتی نیز تلاش بر ایجاد یک ظاهر آرام و با وقار بوده که همانند بسیاری دیگر از محصولاتی که توسط خودروسازان تازه کار عرضه می‌شوند، نمای جلویی و عقبی با یکدیگر هم‌خوانی ندارند.

در زمینه طراحی داخلی، این دو خودرو شباهت نزدیکی به یکدیگر دارند که البته این روند طراحی را می‌توان ناشی از مینیمال‌سازی اصول طراحی فضای داخلی در جهان، به دلیل اعمال استانداردهای مختلف و تمایل به استفاده از یک دکمه، برای بسیاری از امور دانست.

با وجود آن که فرمان از نوع D-Cut است و چرخش مناسبی را در حین رانندگی دارد، استفاده پلاستیک خشک و بدون روکش چرمی به عنوان یک نکته منفی در طراحی فرمان به چشم می‌خورد.

امکانات گک ترامپچی 

ترامپچی معمولاً مثل بسیاری از خودروهای چینی، از امکانات رفاهی قابل قبولی در رده قیمتی خود برخوردار است.

روی این خودرو تجهیزاتی مانند ترمزهای ABS و EBD، سانروف، روکش چرمی صندلی‌ها، سنسور نور و باران، سنسور پارک دنده عقب و همچنین دوربین عقب، چهار کیسه هوا، تهویه مطبوع دوگانه برای سرنشینان جلو قرار دارد که با توجه به مدل 2015 این خودرو، باید گفت جزو خودروهای پر امکانات قرار می‌گیرد.

قوای فنی گک ترامپچی

با توجه به آن که وزن خودرو رقمی نزدیک به سمند، یعنی 1235 کیلوست، و جعبه دنده خودرو از نوع چهار سرعته اتوماتیک می‌باشد، می‌توان انتظار داشت شتاب این خودرو رقمی متوسط باشد که البته برای یک سدان خانوادگی رقمی مطلوب به نظر می‌رسد.

به واسطه هماهنگی موتور و گیربکس، مصرف سوخت خودرو کم بوده و به صورت ترکیبی، شش لیتر در هر صد کیلومتر می‌سوزاند.